02157691000
آژانس مسافرتی راز آسمان پایتخت

تفریحات آبی تفلیس

05 خرداد ، 1401
راز آسمان پایتخت

تفریحات آبی تفلیس

تفلیس زیبا و سرسبز که قدمتی چندین هزار ساله داره پره از جاذبه های گردشگری جذاب و هیجان انگیز که سالانه پذیرای عده زیادی از گردشگران خارجی از سراسر اروپا و آسیاس. علاوه بر اماکن تاریخی و فرهنگی، تفریحات مهیج دیگه ای همچون تفریحات آبی تفلیس وجود دارن که در نوع خودشون بی نظیر و منحصر به فردن. پارک های آبی این شهر و تفریحاتی که در این آب ها انجام می گیرن توریست های زیادی رو جذب خودشون کردن. در این شهر ۱/۵ میلیون نفری پارک های آبی وجود دارن که هر کدوم دارای ویژگی و مزیتی خاصی هستن. این شهر دارای رودخانه های عظیمی ست که سبب شدن این شهر به یک شهر ساحلی و مکانی پرطرفدار واسه انجام تفریحات آبی تبدیل بشه‌. 

تفریحات آبی تفلیس در معروف ترین پارک آبی

سرگرم کننده ترین و جذاب ترین تفریحات آبی تفلیس در پارک جینو پارادایس وجود دارن. این پارک یک مکان عادی نیست بلکه یک مجموعه گسترده ست که ۲۲ هکتار وسعت داره. این مجموعه بی نظیر و منحصر به فرد از چندین طرف به آب های طبیعی راه داره. در ۱۰ کیلومتری اون  دریا قرار داره و کمی  اون طرف تر دریاچه تفلیس واقع شده. شهردار و مقامات این شهر چندین سال متمادی به دنبال فراهم کردن مقدمات احداث چنین مکانی بودن که در نهایت موفق به استارت اولیه اون شدن و در سال ۱۰۱۴ اونو به بهره برداری رسوندن. این مجموعه به صورت چند بعدی و در ۶ قسمت  طراحی شده

بخش ساحلی، استخرهای گوناگون، استخر های مختلف   برای کودکان، بازی های جذاب ساحلی قسمت های مختلف این پارک هستن. در تمام این بخش ها انواع بازی های آبی و قایق ها و
اسکوتر، سرسره های آبی روباز و سربسته، سرسره های تونلی هیجان انگیز، سرسره های بدون تیوپ و با تیوپ، سرسره های u شکل، سرسره های چاله فضایی و سرسره های سورتمه وجود دارن که در اختیار افراد قرار داده میشن. در این محل علاوه بر مواردی که ذکر شد دو اتاق پیلاتس و ایروبیک وجود دارن 

tafrihatabiteflis

مهیج ترین و عجیب ترین تفریحات آبی تفلیس

یکی دیگه از تفریحات آبی تفلیس بخش ساحلی هست که در پارک جینو پارادایس وجود داره. در این قسمت از پارک انواع سرگرمی های آبی مثل قایق سواری، قایق های موزی، دوچرخه آبی، جت آبی وجود دارن. مهیج ترین قسمت این مجموعه تفریحات مربوط به بچه هایی که به سرزمین کودکان معروفه. در این قسمت انواع سرسره های آبی وجود دارن که بچه ها می تونن سوارشون بشن و بازی کنن. علاوه بر این ایجاد فضایی واسه آب بازی در زیر فواره و درون  استخر های کم عمق، سرسره بادی، ترامپولین از امکانات دیگه ی این بخش هستش.

آبشارهای این مجموعه بسیار زیبا هستن و می توان علاوه بر بازدید در زیر فشار آبشان بازی های سرگرم کننده ای رو انجام داد. اما جالب ترین قسمت سرگرمی های آبی قسمت کابین سرما هست که برای درمان بسیاری از بیماری ها از اون استفاده می کنن. این کابین به صورتی طراحی شده که افراد در معرض دمای  پایین و ناگهانی و همچنین بارش برف قرار می گیرن. این تغییر ناگهانی دما سبب از دست دادن کالری زیادی خواهد شد در نتیجه بدن میزان زیادی کاهش وزن رو تجربه می کنه.

ginoparadisetbilis

هفت استخر پارک آبی جینو تفلیس

در پارک آبی جینو هفت استخر وجود دارن که جزء مهمی از تفریحات آبی تفلیس به شمار میان. هر کدوم از این استخرها دارای امکانات ویژه ای هستن و کاربرد متفاوتی هم دارن. یکی از جذاب ترین اون ها استخر موج هستش که با قرار گرفتن در اون ها احساس گیر افتادن در موجی سهمگین به انسان دست می ده. استخر بعدی استخر آرامش هست که بعد از بروز هیجان هایی مثل ترس و اضطراب و شادی می توان در این استخر به استراحت و تجدید قوا پرداخت. 

اما سومین استخر حوض گردابه که مکانی مسقفه. این استخر حالتی گرداب گونه داره که افراد با قرار گرفتن در اون احساس می کنن در گردابی واقعی فرو می رن. این مکان ها در فصل های گرم سال پذیرای عده زیادی توریسته که به عقیده اغلب اون ها اوقات سپری شده در این مکان بهترین اوقات و لحظات سفر اون ها بوده.

tafrihatabigorjestan

حمام های گوگردی تفلیس

یکی دیگه از تفریحات آبی تفلیس حمام های گوگردی این شهر هستن که علاوه بر خواص طبی اون ها یک نوع تفریح و سرگرمی هم به شمار میان. مهم ترین این حمام ها گولو هستش که بعد از گرفتن یک حمام جانانه می توان در یکی از کافه ها  و یا رستوران های اون رفع خستگی کرد.

تفریحات آبی تفلیس در مرتفع ترین پارک آبی

پارک متاسمیندا مرتفع ترین پارک هستش که در ۴۳۰ متری از سطح دریا احداث شده و دارای تفریحات و سرگرمی های آبی مختلف هستش. دلایل زیادی واسه محبوبیت این مکان وجود داره اما مهم ترینش اینه که هیچ هزینه ای واسه ورود به اون از افراد گرفته نمی شه. امکانات و تفریحات آبی بی نظیری در این مکان وجود داره که عبارتند از : استخرهای شنا، سرسره های کوچک و بزرگ، بازهای متنوع آبی 

Mtatsmindaparktibilis

پارک آبی آکوا یکی از مراکز مهم تفریحات آبی تفلیس

این پارک بزرگ و تماشایی تقریبا ۳ کیلومتر با مرکز شهر فاصله داره این مجموعه از پارک جنوا قدیمی تره به همین علت معروف ترین پارک آبی واسه توریست ها ست. در این محل انواع تفریحات و سرگرمی های مهیج و منحصر به فرد مثل سرسره های تونلی، سرسره های روباز و مسقف، سرسره های چاله فضایی وجود دارن.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdutkwbAAAAAGxi8OGG4PNFoX0eVt2izESzckrJ