02157691000
آژانس مسافرتی راز آسمان پایتخت

باغ پرندگان مشهد

11 مرداد ، 1401
راز آسمان پایتخت

باغ پرندگان مشهد کجاست؟

باغ پرندگان مشهد یک مجموعه تفریحی است که در آن، گونه های مختلف پرندگان را نگهداری میکنند. این مجموعه در سال 1393 بازگشایی شد. سالانه مسافران زیادی برای بازدید از پرندگان به این باغ می آیند. باغ پرندگان در سال های اولیه، بسیار عالی و در شرایط مطلوبی کار میکرد. اما با گذر زمان کیفیت کار مجموعه به سطح پایینی رسید. این مجموعه تنها باغ پرندگان در شرق کشور است که بیش از 800 نوع پرنده را نگهداری میکند. این مجموعه دارای پرندگانی از گونه های آفریقایی و آسیایی است.

baghparandegan1

باغ پرندگان مشهد با داشتن پرنده های مختلف در منطقه ای بزرگ و زیبا در ناحیه گردشگری به نام سپاد قرار دارد. مجموعه باغ پرندگان شامل امکانات بسیار خوبی برای رشد پرندگان است. این مجموعه امکاناتی را برای زندگی راحت و تخم گذاری پرندگان مهیا کرده است. همچنین شرایط برای پرورش جوجه ها فراهم است. جوجه ها تا زمانی که بالغ شوند، تحت محافظت کامل مجموعه هستند. زمانی که جوجه ها به بلوغ رسیدند، در مجموعه ی باغ رها میشوند تا آزادانه در این باغ زندگی کنند.

نحوه نگهداری از پرندگان در باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان از جذابترین جاذبه های گردشگری مشهد به شمار می‌رود. این مجموعه گردشگری به دلیل وجود گونه های مختلف از پرندگان باید شرایط متفاوتی را برای هر پرنده مهیا کند. نوع غذای هر گونه از پرنده با گونه ای دیگر متفاوت است. میزان غذای هر گونه از پرنده با گونه ی دیگر نیز متفاوت است. مثلا یک پرنده دانه خوار و پرنده ای دیگر گوشت خوار است. 

baghparandegan2

در مجموعه باغ پرندگان مشهد، هر ماه پرندگان مورد معاینه قرار می‌گیرند. با این کار پرندگان بیمار از غیر بیمار تشخیص داده میشوند. با جدا کردن پرندگان بیمار، از شیوع بیماری میان پرندگان دیگر جلوگیری میشود. پرندگانی که دچار بیماری شده اند، توسط دامپزشک مجموعه تحت درمان قرار میگیرند. این پرندگان تا زمانی که کاملا سلامت شوند، در قرنطینه نگهداری میشوند.

امکانات باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان در مشهد علاوه بر به نمایش گذاشتن پرندگان زیبا، جهت رفاه و تفریح مسافران تور مشهد شرایط دیگری را در مجموعه مهیا کرده است. بوفه های خوراکی، کافه باغ پرندگان و زمین بازی کودکان از نمونه امکانات این مجموعه است. همچنین رستورانی در نزدیکی مجموعه، رضایت مسافران زیادی را به خود جلب کرده است. از امکانات خوب این مجموعه، نزدیک بودن آن به مرکز خرید الماس شرق در مشهد است. میتوانید پس از بازدید از باغ پرندگان، به یک خرید هیجان انگیز رفته و بعد از آن برای سرو غذا به رستوران نزدیک باغ مراجعه کنید.

baghparandegan3

تاکسیدرمی پرندگان در باغ پرندگان مشهد

در مجموعه باغ پرندگان مشهد تاکسیدرمیست ها، پرندگان را پر میکنند و پوست و چربی آنها را جدا میکنند. اسکلتی که با اندام پرنده متناسب باشد را می‌سازند و با این کار کپی واقعی از پرندگان را ساخته و در معرض نمایش میگذارند. این بخش از مجموعه بسیار مورد توجه دانشمندان و محققان است. آنها میتوانند در این قسمت  از مجموعه باغ پرندگان، کارهای مطالعاتی روی پرندگان را به انجام برسانند.باغ پرندگان مشهد در مجموعه ای رفاهی – گردشی به نام سپاد واقع شده است. این مجموعه در خیابان خیام مشهد قرار دارد. ساعت بازدید از باغ پرندگان از ساعت 9 صبح تا 20 امکان پذیر است. هزینه ورودی باغ پرندگان به مبلغ 3 تا 6 هزار تومان است.

اماکن تفریحی نزدیک به باغ پرندگان

در این مطلب اماکن تفریحی و دیدنی نزدیک به باغ پرندگان مشهد را معرفی میکنیم.
مرکز خرید الماس شرق، واقع در بلوار بهارستان
شهر بازی الماس شرق یا شهر خورشید
پارک موضوعی پروفسور بازیما، واقع در ناحیه گردشگری سپاد
پارک آبی ساحل آفتاب، واقع در بلوار خیام، میدان بهارستان
تفریحات آبی مشهد یکی از جاذبه های مورد علاقه مسافران مشهد است. تفریحات آبی در مشهد طرفداران بسیار زیادی دارد. در ادامه به معرفی مراکز تفریحی آبی در مشهد می‌پردازیم.

baghparandegan4

معرفی پارک های آبی در مشهد مقدس

یکی از اقدامات شهرداری مشهد برای تفریحات در این شهر، برپایی تفریحات آبی مشهد بود. تفریحات آبی برای تمام سنین بسیار هیجان انگیز است. اکثر افراد از کوچک تا بزرگ به این تفریح علاقه مند هستند. تفریحات آبی در مشهد، سفری متفاوت را برای مسافران تور مشهد میسازد. مشهد دارای چندین مرکز تفریحی آبی است که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم.
1. سرزمین موج ها آبی مشهد: این مجموعه آبی در مشهد بسیار معروف و شناخته شده است. سرزمین موج های آبی بزرگترین مجموعه تفریحی آبی سرپوشیده در خاورمیانه است. این مجموعه دارای بهترین تجهیزات تفریحی و بازی است و در زمره بهترین پارک های آبی دنیا جای دارد. سرزمین موج های آبی مشهد در شهرک غرب و بلوار اندیشه قرار دارد.
2. پارک ساحلی آفتاب مشهد: دومین پارک آبی بزرگ و مورد علاقه مسافران مشهد است. این مجموعه به دو بخش آقایان و بانوان تقسیم شده است. پارک ساحلی آفتاب مشهد اولین مجموعه ای است که دارای استخر نمک اسپوتا است که خاصیت درمانی و لایه برداری پوست را دارد. این پارک در بلوار خیام، جنب مجتمع تجاری الماس شرق واقع شده است.
3. پارک آبی ایرانیان مشهد: این پارک یکی از استاندارد ترین پارک های آبی دنیا است. موج سواری با تخته را در این پارک از دست ندهید. پارک آبی ایرانیان در شهرک غرب مشهد و بلوار حجاب واقع شده است.
4. سرزمین موج های خروشان مشهد: جدیدترین پارک آبی در مشهد است. این مجموعه دارای امکانات جدیدتر و با کیفیت تر نسبت به دیگر پارک های آبی در مشهد است. این پارک ابتدای جاده شاندیز واقع شده است.

baghparandegan5

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LdutkwbAAAAAGxi8OGG4PNFoX0eVt2izESzckrJ