02157691000
آژانس مسافرتی راز آسمان پایتخت

جزیره هنگام قشم

جزیره هنگام قشم

جزیره قشم در جنوب ایران جاذبه های دیدنی فراوانی دارد بیشتر این جاذبه در خود جزیره قرار دارند اما شما می توانید با رفتن به ساحل جنوبی جزیره قشم جاذبه ای بی نظیر را در دسترس داشته باشید که خارج از خود قشم است و این جاذبه جزیره ای کوچک است که در نزدیکی ساحل قشم قرار گرفته و به نام هنگام معروف است.

جزیره هنگام طبق تقسیمات کشوری، یکی از دهستان های بخش قشم از توابع استان هرمزگان است. سفر به قشم در ایام نوروز و روزهای زیبای ماه آبان با آن هوای بی نظیرش فرصت بسیار خوبی است که به جزیره هنگام نیز سری بزنید و از دریای آبی زیبا هوای دلپذیر و صد البته دیدن دلفین های بازیگوش هنگام لذت ببرید. بله دیدن دلفین ها یکی از دلایلی است که مسافران بسیاری را به سمت جزیره هنگام و سواحل بکرش می کشاند.

hengamislandqeshm

برای رفتن به جزیره هنگام باید خود را به اسکله کندالو درجنوب جزیره قشم برسانید در آنجا مردم بومی قشم با قایق های تندرو و لنجهای زیبا منتظر شما هستند. میتوانید با کرایه اندک سوار قایق شوید و به سمت هنگام برانید حدود 45 دقیقه طول می کشد تا شما به هنگام برسید در این 45 دقیقه کوتاه شما اوقاتی بسیار شگفت انگیز را تجربه خواهید کرد. از دیدن مرغ های دریایی که برای صید ماهی ها به سمت آب شیرجه می زنند تا دسته های دلفین که برای بازیگوشی و ارتباط با انسان ها به قایق نزدیک می شوند و شیرین کاری با مزه برای جلب توجه شما می کنند و همین طور دریای زیبای خلیج فارس نیز چشم انداز بسیار زیبایی پیش روی شما قرار خواهد داد.

islandhengamqshm

بعد از سه ربع به ساحل هنگام می رسید اولین چیزی توجه شما را جلب خواهد کرد این است که ساحل این جزیره با بقیه سواحل قش متفاوت است. به دلیل وجود کانی های معدنی در خاک اینجا شما ساحل هنگام را به رنگ نقره ای بسیار زیبایی خواهید دید شبها نیز این ساحل زیبایی بی نظیری دارد و شما می توانید رنگ درخشانی را در آب ببینید که به علت وجود فیتو پلانگتون ها در آب ساحل هنگام است و جلوه بی نظیری در شب هنگام دارد.

هنگام جاذبه های طبیعی و حیات وحش جذابی دارد.لاک پشت های دریایی ، آهویی به نام جبیر و نوعی سوسمار از جانورای بومی هنگام هستند. همچنین در برخی نقاط ساحلی هنگام که به طول 50 کیلومتر می باشد می توانید دسته جات ماه های رنگارنگ خلیج فارس را به صورت گروهی ببینید که مانند یک آکواریوم طبیعی به نظر می رسند.

hengamisland

جزیره هنگام از لحاظ تاریخی نیز گذشته جالبی دارد به علت موقعیت استراتژیکش در خلیج فارس قدرت های استعمار گر همیشه چشم طمع به آن داشتند و در تاریخ چند صد ساله اخیر همیشه این جزیره در اشغال نیروهای انگلیسی و پرتغالی بوده این مساله تا اوائل سال 1300 خورشیدی ادامه داشت تا اینکه در سال 1307 و در زمان رضا شاه پهلوی انگلیسی ها از جزیره هنگام رفتند و این جزیره به خاک ایران بازگردانده شد.

jazirehengamgheshm

اگر با تور قشم به جزیره هنگام سفر کردید حتما به بازار سنتی آن سری بزنید ادویه های محلی لباس های سنتی و صنایع دستی بومی را ببینید و توصیه می کنیم غذاهای محلی را فراموش نکنید. امیدواریم در سفر به جزیره هنگام به شما بسیار خوش بگذرد. 

6LdutkwbAAAAAGxi8OGG4PNFoX0eVt2izESzckrJ