02157691000
آژانس مسافرتی راز آسمان پایتخت

تور شیراز

شیراز پنجمین شهر پرجمعیت ایران و پایتخت استان فارس (فارسی قدیم به عنوان پارس) است شیراز در جنوب غربی ایران بر روی رودخانه فصلی (رودخانه خشک) قرار دارد. آب و هوای معتدلی دارد و بیش از هزار سال است که یک مرکز تجاری است این شهر به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای ایران باستان به حساب می آید. نخستین مرجع مربوط به این شهر به عنوان تیرازیچ روی لوح های سفالی ایلامی است که مربوط به سال 2000 قبل از میلاد مسیح است در قرن سیزدهم میلادی به دلیل تشویق حاکم خود و حضور بسیاری از دانشمندان و هنرمندان فارسی، شیراز به مرکز برجسته هنر و ادبیات تبدیل شد شیراز پایتخت ایران در دوره سلسله زند از 1750 تا 1800 بود.

دو شاعر مشهور ایران حافظ و سعدی اهل شیراز هستند که مقبره های آنها در ضلع شمالی مرزهای فعلی شهر قرار دارد شیراز به عنوان شهر شاعران ادبیات شراب و گل شناخته شده است همچنین به دلیل داشتن بسیاری از باغ ها و درختان میوه ای که می توان در آن مشاهده کرد ،( به عنوان مثال باغ ارم) از نظر بسیاری از ایرانیان به عنوان شهر باغ شناخته شده است. شیراز دارای اجتماعات مهم یهودی و مسیحی بوده است صنایع دستی شیراز که شامل موزاییک های منبت کاری شده ، قالی بافی و گلیم می باشد در میان اقوام روستایی نشین آن یافت می شود در شیراز صنایع مانند تولید سیمان کودهای قندی محصولات نساجی ، چوبی فرش و فلزکاری حاکم است.

شیراز همچنین دارای پالایشگاه اصلی نفت است و همچنین یک مرکز مهم برای صنایع الکترونیکی ایران است 53٪ سرمایه گذاری الکترونیکی ایران در مرکز شهر شیراز بوده است. شیراز محل نخستین نیروگاه خورشیدی ایران است شیراز در جنوب ایران و شمال غربی استان فارس واقع شده است. این بنا در یک دشت سبز در پای کوه های زاگرس 1500 متر (4900 پا) از سطح دریا ساخته شده است. شیراز در فاصله 919 کیلومتری (571 مایل) جنوب تهران است.

آب و هوای شیراز فصول متفاوتی دارد و به طور کلی به عنوان آب و هوای نیمه خشک طبقه بندی می شود گرچه فقط کمی از آب و هوای مدیترانه ای گرم تابستان فاصله دارد تابستان با دمای میانگین 38.8 درجه سانتی گراد، است. زمستان ها با متوسط دمای پایین در دسامبر و ژانویه سرد هستند. هر سال حدود 300 میلی متر باران (12 اینچ) باران می بارد ویژگی های جغرافیایی این کشور فعالیت های مختلفی را از جمله اسکی در استراحتگاه های زمستانی ، کوهنوردی و پیاده روی در جنگل را فراهم می کند، می توان از آب های مختلفی مانند رودخانه فصلی ، دریاچه نمک و برخی چشمه ها نیز لذت برد سالانه شیراز تعداد زیادی مهمان از سراسر کشور و سراسر جهان را پذیرایی می کند.

6LdutkwbAAAAAGxi8OGG4PNFoX0eVt2izESzckrJ