02157691000
آژانس مسافرتی راز آسمان پایتخت

ویزای شنگن

schengenvisabaner

moshavereformvisa

schengentoristivisa  schengenvisatahsili  schengenvisawork rejectschengen       

ویزای شنگن چیست ؟

ویزای شنگن ویزای اقامت کوتاه مدت است که به شخص اجازه می دهد به هر یک از کشورهای منطقه شینگن سفر کند ، در هر بار ورود به منطقه اجازه دارد تا 90 روز برای اهداف گردشگری یا مشاغل اقامت داشته باشد. ویزای شینگن رایج ترین ویزا برای اروپا است. دارنده ویزای شینگن اجازه دارد وارد شود ، آزادانه در داخل سفر کند و از هر یک از کشورهای عضو شنگن، منطقه شنگن را ترک کند. هیچ کنترل مرزی در منطقه شنگن وجود ندارد. اما اگر قصد دارید بیش از 90 روز در یکی از کشورهای عضو شنگن تحصیل ، کار یا زندگی کنید ، باید درخواست ویزای ملی آن کشور اروپایی را بدهید و نه ویزای شینگن. بیش از 15 میلیون نفر در سال 2019 از ویزای شینگن خود برای سفر به اروپا استفاده کردند.

schengenvisa

منطقه شنگن چیست ؟

شنگن به منطقه بدون گذرنامه اتحادیه اروپا اشاره دارد که بیشتر کشورهای اروپایی را در بر می گیرد. این بزرگترین منطقه مسافرتی رایگان در جهان است.

برای ورود به اروپا چه کسی نیاز به ویزا دارد ؟

کلیه اتباع کشورهای ثالث ، که هنوز با کشورهای عضو شنگن به توافق برای آزادسازی ویزا نرسیده اند ، باید قبل از ورود به اروپا ویزا بگیرند.

مدارک مسافرتی و شرایط لازم برای اتباع غیر اتحادیه اروپا

اگر شهروند غیر عضو اتحادیه اروپا / شینگن باشید ، بدون در نظر گرفتن اینکه آیا ویزا دارید یا خیر ، شما باید درمنطقه ورودی شینگن چندین مدرک ارائه دهید تا اجازه ورود به آنها صادر شود.

مدارکی که باید هنگام ورود به منطقه شینگن ارائه دهید به شرح زیر است

گذرنامه معتبر: در طی 10 سال گذشته صادر شده و حداقل 3 ماه پس از تاریخی که قصد خروج از اتحادیه اروپا را دارید معتبر است.
ویزای شینگن : اگر شهروند یکی از کشورهای سوم هستید نیاز به ویزا دارید

مقامات مرزی اتحادیه اروپا / شینگن همچنین ممکن است اطلاعات و اسناد دیگری را درخواست کنند

بودجه کافی ، اثبات اقامت ، مدت زمانی که قصد اقامت دارید ، بلیط هواپیما راند تریپ ، هدف از ورود خود ، بیمه مسافرتی ، نامه دعوت و غیره. لطفاً مطمئن شوید که هنگام ورود به منطقه شینگن ، مأمور مرزی به شما مهر ورود در گذرنامه شما زده باشذ. بدون مهر ممکن است جریمه شوید یا در بازداشت به سر ببرید.

کدام کشورهای اروپا ویزای شینگن را صادر می کنند ؟

منطقه شنگن شامل 26 کشوری است که توافقنامه شینگن را امضا کرده اند و به شهروندان کشورهای عضو اجازه می دهد تا بدون عبور از گذرنامه و کنترل مرزی ، آزادانه در این منطقه سفر کنند.